Football - Individual Statistics
Rushing Leaders - All Games
NAME | G | ATT | YDS | AVG | YPG | LNG | TD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Thad Stuckey, Wilmington | 11 | 222 | 1566 | 7.1 | 142.4 | 90 | 14 |
2 | Michael Mulvihill, Blanchester | 11 | 182 | 1415 | 7.8 | 128.6 | 57 | 20 |
3 | Logan Chesser, Clinton Massie | 12 | 158 | 1353 | 8.6 | 112.8 | 78 | 12 |
4 | Zackery Chisman, Western Brown | 13 | 213 | 1276 | 6.0 | 98.2 | 77 | 23 |
5 | Drew Novak, Western Brown | 13 | 146 | 1238 | 8.5 | 95.2 | 34 | 20 |
6 | Jake Mott, Clermont Northeastern | 10 | 124 | 1191 | 9.6 | 119.1 | 96 | 13 |
7 | Caydn Denniston, Wilmington | 11 | 149 | 1136 | 7.6 | 103.3 | 64 | 9 |
8 | Brody Clutter, Clinton Massie | 12 | 192 | 1118 | 5.8 | 93.2 | 74 | 16 |
9 | Dameon Williams, East Clinton | 10 | 178 | 816 | 4.6 | 81.6 | 36 | 9 |
10 | Glenn Peacock, East Clinton | 10 | 95 | 791 | 8.3 | 79.1 | 60 | 4 |
11 | Bryce Sipple, Blanchester | 11 | 89 | 735 | 8.3 | 66.8 | 68 | 12 |
12 | Gabe Cope, Goshen | 10 | 129 | 652 | 5.1 | 65.2 | 62 | 7 |
13 | Trystan Gries, Williamsburg | 11 | 97 | 614 | 6.3 | 55.8 | 76 | 4 |
14 | Gavan Hunter, Clinton Massie | 13 | 106 | 565 | 5.3 | 43.5 | 35 | 6 |
15 | Keegan Lamb, Clinton Massie | 13 | 81 | 486 | 6.0 | 37.4 | 46 | 5 |
16 | Nolan Darnell, Bethel-Tate | 10 | 71 | 480 | 6.8 | 48.0 | 40 | 2 |
17 | AJ Metzger, New Richmond | 12 | 108 | 477 | 4.4 | 39.8 | 53 | 7 |
18 | Gabe McDowell, Clinton Massie | 11 | 67 | 432 | 6.4 | 39.3 | 78 | 5 |
19 | JJ Miller, Williamsburg | 11 | 100 | 411 | 4.1 | 37.4 | 66 | 11 |
20 | Peyton Herzner, Bethel-Tate | 5 | 71 | 397 | 5.6 | 79.4 | 57 | 5 |
21 | Laurence Smith, New Richmond | 9 | 75 | 357 | 4.8 | 39.7 | 17 | 8 |
22 | C.J. Boothby, Clermont Northeastern | 9 | 25 | 331 | 13.2 | 36.8 | 95 | 4 |
23 | Ty Goodwin, Blanchester | 11 | 49 | 325 | 6.6 | 29.5 | 36 | 4 |
24 | Talon Armacost, Bethel-Tate | 10 | 48 | 317 | 6.6 | 31.7 | 21 | 2 |
25 | Cameron Snider, Bethel-Tate | 10 | 97 | 306 | 3.2 | 30.6 | 43 | 9 |
26 | Josh Groeber, Clermont Northeastern | 10 | 49 | 284 | 5.8 | 28.4 | 25 | 3 |
27 | Isaiah Conger, East Clinton | 6 | 62 | 254 | 4.1 | 42.3 | 43 | 7 |
28 | Jace Canter, Williamsburg | 11 | 58 | 230 | 4.0 | 20.9 | 38 | 7 |
29 | Aiden Price, Wilmington | 11 | 62 | 227 | 3.7 | 20.6 | 23 | 6 |
30 | Jess Roller, Batavia | 10 | 53 | 202 | 3.8 | 20.2 | 10 | 3 |
31 | Sebastian Smith, Blanchester | 10 | 48 | 180 | 3.8 | 18.0 | 12 | 4 |
32 | Caleb Sears, Blanchester | 10 | 18 | 177 | 9.8 | 17.7 | 55 | 2 |
33 | Lucas Perkins, Goshen | 10 | 44 | 164 | 3.7 | 16.4 | 15 | 3 |
34 | Matthew Duty, New Richmond | 10 | 40 | 145 | 3.6 | 14.5 | 25 | 2 |
35 | Carson Harris, Batavia | 7 | 14 | 97 | 6.9 | 13.9 | 35 | 1 |
36 | Austyn Shepherd, Batavia | 8 | 18 | 87 | 4.8 | 10.9 | 17 | 0 |
37 | Tye Spaulding, Western Brown | 3 | 8 | 77 | 9.6 | 25.7 | 20 | 1 |
38 | Dustin Trace, Blanchester | 12 | 5 | 66 | 13.2 | 5.5 | 26 | 0 |
39 | Logan Haley, Goshen | 8 | 20 | 65 | 3.3 | 8.1 | 12 | 0 |
40 | Josh Snell, Wilmington | 11 | 17 | 60 | 3.5 | 5.5 | 18 | 1 |
41 | Jesse Keith, Wilmington | 4 | 13 | 57 | 4.4 | 14.3 | 8 | 0 |
42 | Sammy Roush, Blanchester | 10 | 13 | 56 | 4.3 | 5.6 | 16 | 1 |
43 | Eli Muterspaw, Clinton Massie | 8 | 10 | 51 | 5.1 | 6.4 | 20 | 0 |
44 | Justin Morgan, Western Brown | 3 | 11 | 50 | 4.5 | 16.7 | 19 | 0 |
45 | Craig McKinney, Goshen | 9 | 17 | 49 | 2.9 | 5.4 | 18 | 1 |
46 | Bryce Lillie, Williamsburg | 11 | 3 | 44 | 14.7 | 4.0 | 23 | 0 |
46 | Keith Bell, Batavia | 9 | 20 | 44 | 2.2 | 4.9 | 8 | 2 |
48 | Landon Harcourt, Williamsburg | 4 | 1 | 43 | 43.0 | 10.8 | 43 | 1 |
49 | Brady Sutton, Western Brown | 10 | 7 | 42 | 6.0 | 4.2 | 22 | 1 |
50 | Chase Barnes, Blanchester | 2 | 6 | 41 | 6.8 | 20.5 | 29 | 0 |