Football - Individual Statistics
Rushing Leaders - All Games
NAME | G | ATT | YDS | AVG | YPG | LNG | TD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Carson Vanhoose, Clinton Massie | 15 | 216 | 1949 | 9.0 | 129.9 | 71 | 28 |
2 | Mikey Molloy, Bethel-Tate | 11 | 228 | 1693 | 7.4 | 153.9 | 48 | 16 |
3 | Colton Trampler, Clinton Massie | 15 | 177 | 1205 | 6.8 | 80.3 | 75 | 13 |
4 | Drew Novak, Western Brown | 14 | 155 | 1202 | 7.8 | 85.9 | 0 | 21 |
5 | Trystan Gries, Williamsburg | 10 | 186 | 1115 | 6.0 | 111.5 | 46 | 18 |
6 | Bo Snider, New Richmond | 9 | 158 | 1079 | 6.8 | 119.9 | 0 | 12 |
7 | Carter Frank, Clinton Massie | 15 | 141 | 1030 | 7.3 | 68.7 | 55 | 16 |
8 | Trent Bocks, Williamsburg | 11 | 170 | 1009 | 5.9 | 91.7 | 50 | 9 |
9 | Thad Stuckey, Wilmington | 10 | 156 | 955 | 6.1 | 95.5 | 74 | 9 |
10 | Jared Smith, East Clinton | 11 | 143 | 881 | 6.2 | 80.1 | 80 | 10 |
11 | Isaiah Conger, East Clinton | 10 | 135 | 734 | 5.4 | 73.4 | 60 | 9 |
12 | Jake Mott, Clermont Northeastern | 9 | 79 | 700 | 8.9 | 77.8 | 65 | 7 |
13 | Kody Zantene, Clinton Massie | 15 | 53 | 644 | 12.2 | 42.9 | 49 | 13 |
14 | Michael Mulvihill, Blanchester | 8 | 97 | 620 | 6.4 | 77.5 | 43 | 7 |
15 | Brice Brewer, Goshen | 10 | 86 | 614 | 7.1 | 61.4 | 53 | 3 |
16 | Levi Wiederhold, Fayetteville-Perry | 11 | 102 | 558 | 5.5 | 50.7 | 37 | 3 |
17 | Adam Frump, Blanchester | 10 | 89 | 456 | 5.1 | 45.6 | 29 | 12 |
18 | Bryce Sipple, Blanchester | 7 | 94 | 447 | 4.8 | 63.9 | 33 | 6 |
19 | Cameron McEvoy, Wilmington | 9 | 78 | 440 | 5.6 | 48.9 | 32 | 3 |
20 | Zachery Chisman, Western Brown | 14 | 93 | 422 | 4.5 | 30.1 | 0 | 12 |
21 | Carter Corey, Clermont Northeastern | 9 | 54 | 326 | 6.0 | 36.2 | 47 | 3 |
22 | Bradford O'Donnell, Goshen | 8 | 53 | 311 | 5.9 | 38.9 | 58 | 1 |
23 | Levi Kritzwiser, Williamsburg | 11 | 43 | 287 | 6.7 | 26.1 | 38 | 3 |
24 | Glenn Peacock, East Clinton | 11 | 45 | 286 | 6.4 | 26.0 | 33 | 3 |
25 | Daelin Maple, Clinton Massie | 9 | 15 | 191 | 12.7 | 21.2 | 51 | 4 |
26 | Matthew Duty, New Richmond | 8 | 12 | 176 | 14.7 | 22.0 | 0 | 4 |
27 | Sebastian Smith, Blanchester | 5 | 41 | 164 | 4.0 | 32.8 | 37 | 2 |
28 | Cameron Snider, Bethel-Tate | 11 | 63 | 159 | 2.5 | 14.5 | 16 | 3 |
29 | Gabe Cope, Goshen | 6 | 53 | 157 | 3.0 | 26.2 | 40 | 0 |
30 | AJ Graham, Western Brown | 12 | 32 | 138 | 4.3 | 11.5 | 0 | 5 |
31 | Brody Clutter, Clinton Massie | 7 | 20 | 131 | 6.6 | 18.7 | 24 | 2 |
32 | Dameon Williams, Blanchester | 6 | 11 | 125 | 11.4 | 20.8 | 65 | 1 |
33 | Dustin Trace, Blanchester | 10 | 16 | 117 | 7.3 | 11.7 | 24 | 1 |
34 | Logan Chesser, Clinton Massie | 4 | 17 | 115 | 6.8 | 28.8 | 62 | 2 |
35 | Laurence Smith, New Richmond | 8 | 12 | 110 | 9.2 | 13.8 | 0 | 1 |
36 | Alex Ervin, Williamsburg | 11 | 18 | 106 | 5.9 | 9.6 | 23 | 0 |
37 | AJ Metzger, New Richmond | 7 | 36 | 97 | 2.7 | 13.9 | 0 | 1 |
37 | Tyler Kilgore, Goshen | 9 | 40 | 97 | 2.4 | 10.8 | 0 | 0 |
39 | Andrew Morris, Goshen | 7 | 21 | 96 | 4.6 | 13.7 | 0 | 1 |
40 | Anden Doane, Fayetteville-Perry | 9 | 26 | 95 | 3.7 | 10.6 | 26 | 1 |
41 | Brady Sutton, Western Brown | 5 | 13 | 94 | 7.2 | 18.8 | 0 | 1 |
42 | Ayden Holden, Williamsburg | 3 | 18 | 91 | 5.1 | 30.3 | 35 | 1 |
43 | Zainne Cowin, Wilmington | 8 | 13 | 86 | 6.6 | 10.8 | 0 | 0 |
44 | Gavan Hunter, Clinton Massie | 10 | 14 | 81 | 5.8 | 8.1 | 18 | 1 |
45 | Brody Fisher, East Clinton | 11 | 15 | 79 | 5.3 | 7.2 | 22 | 2 |
46 | Thane McCoy, Wilmington | 4 | 10 | 74 | 7.4 | 18.5 | 0 | 1 |
47 | Andrew McIntosh, Clermont Northeastern | 8 | 9 | 70 | 7.8 | 8.8 | 14 | 2 |
47 | Josh Groeber, Clermont Northeastern | 9 | 13 | 70 | 5.4 | 7.8 | 14 | 1 |
49 | Tanner Killen, Wilmington | 9 | 8 | 61 | 7.6 | 6.8 | 0 | 0 |
50 | Tyler Miller, Blanchester | 3 | 8 | 60 | 7.5 | 20.0 | 17 | 0 |